ثبت انواع شرکت 

ثبت شرکت به زبان ساده

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید ثبت شرکت انجام دهید ممکن است این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا و چگونه باید این کار را انجام دهید.

برای ثبت شرکت باید بدانیم که چگونه عمل کنیم تا بعدها به مشکل برنخوریم زیرا این مسئله یک موضوع مهم است.

ابتدا باید بدانیم که شرکت چیست و چگونه یک شرکت به ثبت می‌رسد؟

مفهوم شرکت: شراکتی بین دو یا چند نفر شخص حقیقی یا حقوقی که به صورت قانونی به ثبت رسیده باشد به این صورت که هر کدام از شرکا به نسبت سهم خود در سود آن سهیم هستند.

حقیقتاً اگر قصد راه‌اندازی یک کسب و کار بزرگ را دارید به ثبت شرکت احتیاج خواهید داشت تا به گردش مالی، دفاتر قانونی و مواردی از این قبیل دسترسی داشته باشید.

تاسیس شرکت نسبت به سال‌های گذشته مراحل آسان‌تری دارد و لازم نیست همه این مراحل مانند گذشته به صورت مراجعه و حضور فیزیکی انجام شود و کلیه اموری که در ابتدای تاسیس شرکت باید طی شود به صورت الکترونیکی قابل انجام است مانند پرداخت هزینه‌ها.

به این ترتیب می‌توانید در هر زمانی که قصد تاسیس شرکت را دارید سریعا اقدام نمایید و ثبت شرکت خود را انجام دهید.

انواع شرکت در ایران

 • شرکت مسئولیت محدود
 • شرکت سهامی عام و سهامی خاص
 • شرکت تضامنی
 • مختلط سهامی و مختلط غیرسهامی
 • نسبی و تعاونی
 • مزیت کلی ثبت شرکت

داشتن یک شرکت می‌تواند برای شما اعتبار به همراه داشته باشد تا بتوانید با شرکت‌های بزرگ قرارداد ببندید، وام دریافت کنید و یا مجوزهای لازم را برای انواع فعالیت تجاری دریافت کنید.

اهمیت موضوع فعالیت شرکت در ثبت شرکت

موضوع فعالیت شرکت نشان دهنده تخصص شرکت است که نوشتن آن امری تخصصی است، برخی افراد موضوعی برای فعالیت تخصصی خود در نظر می‌گیرند که با قوانین مغایرت دارد و باید پیش از ثبت آن مجوز دریافت کنند یا اینکه موضوع محدودی نوشته می‌شود.

کارشناسان مجموعه ما به شما کمک خواهند کرد تا موضوعی جامع انتخاب کنید که در عین حال مشکلی برای شما ایجاد نکند.

سرمایه لازم برای ثبت شرکت

یک موضوع مهم در ثبت شرکت، سرمایه شرکت است که باید نگاه ویژه‌ای به آن داشت.

سرمایه یک شرکت نشان‌دهنده قدرت مالی و اعتباری شرکت شما است. بسیاری از مردم تصور می‌کنند که با حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال می‌توانند شرکت ثبت کنند اما این قانون برای سال ۱۳۴۷ بوده که متاسفانه بروزرسانی نشده است.

برای اینکه در آینده دچار مشکل نشوید باید سرمایه شرکت با موضوع تناسب داشته باشد.

سرمایه لازم برای ثبت انواع شرکت متفاوت خواهد بود که جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با مشاوران مجموعه ثبت نیکان در ارتباط باشید.

یک موضوع مهم در ثبت شرکت

یکی دیگر از موضوعات مهمی که در ثبت شرکت وجود دارد مربوط به تعیین سمت و تعیین حق امضا است.

در تعریف شرکا همانطور که گفتیم دو یا چند نفری را گویند که با یک هدف خاص دور هم جمع شده‌اند و تشکیل شرکت می‌دهند و سمت‌ها می‌تواند شامل عضو هیئت مدیره، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره باشد.

در تعیین حق امضا منظور این است که چه کسی می‌تواند چک، سفته و قراردادها را امضا نماید؟

دو نکته مهم در ثبت شرکت

برای ثبت شرکت باید محل فعالیت شرکت باید مشخص بوده و با واقعیت منافاتی نداشته باشد.

در تعیین نام شرکت باید از اسامی خاص استفاده گردد و سه بخشی باشد.

فرآیند و زمان ثبت شرکت

 • تکمیل موارد اولیه شامل کمی شناسنامه و کارت ملی
 • دریافت گواهی سوء پیشینه توسط خود شخص همزمان با پروسه تعیین نام شرکت
 • ثبت نام در سایت و تنظیم اوراق ثبتی
 • تعیین نام شرکت
 • پست اوراق
 • بررسی کارشناس

در صورت عدم تائید اوراق و مدارک ثبتی و برگشت از اداره ثبت، پروسه فوق مجددا تکرار می‌شود.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت

اصولا مدارک ثبت شرکت مدارک متداولی هستند مثل کپی‌های برابر اصل کارت ملی و شناسنامه شرکا و عدم سوء پیشینه برای هیئت مدیره)توجه: موسسات غیرتجاری احتیاج به برگه سوء پیشینه ندارند).

برخی شرکت‌ها مجوزهای ویژه‌ای نیاز دارند که با اسامی مخصوصی شناخته می‌شوند برای مثال شرکت‌های گردشگری جواز خود را از سازمان میراث فرهنگی و شرکت‌های تبلیغاتی جواز خود را از وزارت ارشاد می‌گیرند.

نوع مدارک برای ثبت شرکت با توجه به نوع و قالب شرکت متفاوت خواهد بود.

صفر تا صد مراحل ثبت شرکت

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و یا خارجی می‌توانند با توجه به موارد زیر، در ایران شرکت ثبت نمایند.

 1. تعیین نوع فعالیت شرکت با کمک مشاور
 2. تعیین نوع شرکت که می‌تواند سهامی عام، سهامی خاص، با مسئولیت محدود، تضامنی، غیرتجاری و … باشد که ثبت هر کدام از آن‌ها الزامات مخصوص به خود را دارد برای مثال شرکت مسئولیت محدود حداقل به دو شریک نیاز دارد و مسئولیت هر یک از شرکا در صورت مقروض شدن به نسبت سرمایه‌ای است که در آن شرکت به ثبت رسانیده‌اند یا شرکت سهامی خاص که باید حداقل سه سهامدار و دو بازرس داشته باشد و در این شرکت هر شخص یا سهامدار به اندازه سهم خود در شرکت متعهد است.

کلیه موسسات غیرتجاری بوده و صرفا از طریق خدمات کسب درآمد می‌نمایند و امکان هیچگونه خرید و فروشی را ندارند برای مثال موسسات آموزشی.

 1. مهیا نمودن شرایط ثبت شرکت که عبارتند از:
  1. اعضای هیئت مدیره باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند.
  2. هیچ یک از اعضای هیئت مدیره چک برگشتی نداشته باشد.
  3. اعضای هیئت مدیره فاقد سوء پیشینه باشند.
  4. شخصی نمی‌تواند به طور همزمان در دو شرکت مدیرعامل باشد.
 2. و …

در ادامه مراحل ثبت شرکت در ایران را به صورت خلاصه بیان می‌کنیم:

 • تهیه مدارک از جمله کارت ملی، شناسنامه، گواهی سوء پیشینه
 • مراجعه به سامانه اداره کل ثبت شرکت‌ها به آدرس ssaa.ir به منظور تکمیل فرم‌های موردنظر
 • وارد نمودن پنج نام شرکت در فرم نام و شخص حقوقی به ترتیب اولویت(یکی از این نام‌ها انتخاب خواهد شد).
 • قید کردن مدت و موضوع فعالیت، نشانی و سرمایه شرکت
 • مشخص کردن سمت و نام شرکا و میزان سهم هر کدام(چنانچه شرکت شعبه دیگری نیز دارد باید مشخصات مربوط به آن نیز درج گردد).
 • بارگذاری اساسنامه و شرکت نامه در سایت پس از تائید اطلاعات)اساسنامه و شرکت نامه دارای پیش فرض‌هایی هستند که باید پس از پر کردن آن‌ها، تصویر برابر اصل شده آن را در سایت بارگذاری نمایید).
 • انتظار برای دریافت پیام از جانب اداره ثبت شرکت‌ها جهت ارسال مدارک
 • دریافت شماره ثبت شرکت بعد از تائید مدارک
 • چاپ آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی با اطلاعاتی از شرکت شامل نام شرکت، نوع فعالیت و …

*ثبت شرکت حدود یک الی دو ماه زمان می‌برد.

مزایای ثبت شرکت توسط موسسات ثبت شرکت

معمولا اگر خود شخص ثبت شرکت را انجام دهد طبق آمار ۳ الی ۴ بار این فرآیند تکرار می‌شود که هر بار ۳۰ روز یعنی به طور میانگین در کل  ۳ الی ۴ ماه زمان از دست خواهید داد، در صورتی که اگر این فرآیند از جانب موسسات ثبت شرکت صورت گیرد پروسه ثبت شرکت شما در زمان کوتاه‌تری طی خواهد شد ضمن اینکه نیاز به رفت و آمد به اداره پست، در صف ایستادن در اداره ثبت و ساعت‌ها وقت صرف کردن در اینترنت نخواهید داشت.

محول کردن ثبت شرکت به متخصص آن یعنی موسسه ثبت شرکت نیکان علاوه بر جلوگیری از صرف وقت زیاد، می‌تواند این مزیت را نیز به همراه داشته باشد که ما کوتاه‌ترین مسیر را طی کرده و کلیه موارد حقوقی که برای شرکت شما است را به صورت تخصصی در ثبت شرکت رعایت می‌کنیم.

همچنین می‌توانید مطمئن باشید که بعدها پرونده ثبت شرکت شما در موسسه نیکان موجود خواهد بود و هرگونه تغییر اعم از تغییر آدرس، تغییر اعضا، تغییر درصد اعضا، تغییر سمت، تغییر حق امضا، انحلال و … به راحتی و بدون هیچگونه اتلاف وقتی انجام می‌شود.

چرا ثبت شرکت انجام دهیم؟

از جمله مزایای ثبت شرکت عبارتند از:

 • امکان فعالیت رسمی
 • استفاده از حمایت‌های قانونی
 • کسب اعتماد مشتریان
 • انجام معاملات سودمندتر
 • امکان شرکت در مناقصات و مزایده‌ها
 • و …

شرایط تاسیس و ثبت شرکت

 • در صورتی که آقا هستید باید دارای کارت پایان خدمت باشید.
 • تبعه کشور بوده و دارای کارت ملی و شناسنامه باشید.
 • کارمند مستقیم دولت نباشید(یعنی نه تنها در قالب رسمی و پیمانی بلکه به صورت قرارداد معین یا قراردادی هم به شغل دولتی اشتغال نداشته باشید) .

*این شرط به دلیل وجود قانع منع مداخله کارکنان دولت به کارکنان دولتی اجازه نمی‌دهد که شرکتی را به نام خود تاسیس کنند.

قالب‌های تاسیس و ثبت شرکت

 • شرکت سهامی خاص

در این نوع شرکت یک سری افراد محدود که همه سهامداران هیئت مدیره شرکت را تشکیل می‌دهند در نتیجه سهام این شرکت متعلق به یکسری افراد خاص خواهد بود.

 • شرکت سهامی عام

این نوع شرکت در جایی مانند بورس سهام خود را عرضه می‌کند به این ترتیب افراد متعدد و زیادی جزو سهامداران این شرکت خواهند بود و خرید و فروش سهام این شرکت در جایی مانند بازار بورس اتفاق می‌افتد.

 • شرکت با مسئولیت محدود

زمینه کاری این نوع شرکت به یک موضوع و مسئله خاصی محدود شده است زیرا در زمان ثبت شرکت در بخش زمینه کاری شرکت باید توضیحات مربوط به زمینه فعالیت شرکت درج گردد در نتیجه باید در این بخش ذکر شود که شرکت روی یک فعالیت خاص تمرکز دارد.

 • شرکت تعاونی

برای ایجاد شرکت تعاونی یک سری از افراد که دایره تعداد آن‌ها کوچک‌تر و محدودتر از سهامداران شرکت سهامی خاص است اقدام به تاسیس یک شرکت می‌نمایند.

 • و …

نکته: اگر بعد از تاسیس شرکت، کسب و کار شما در زمینه کسب و کار اینترنتی باشد مستقیما نیازی به پرداخت مالیات و اظهارنامه مالیاتی نخواهید داشت در صورتی که اگر فعالیت شرکت شما خارج از بستر اینترنت باشد باید گواهینامه مالیاتی(کد مالیاتی) دریافت کنید و اگر قصد منعقد کردن قراردادی با رقم درشت را دارید باید کد کارگاه تامین اجتماعی دریافت نمایید.

در واقع اگر شما بخواهید یک قرارداد بزرگ در شرکت خود منعقد کنید باید چند کارمند را تحت پوشش بیمه قرار دهید و به همین دلیل احتیاج به کد کارگاه خواهید داشت اما اگر یک شرکت کوچک هستید اگر فاکتوری به یک بخش رسمی ارائه دهید باید کد مربوط به مالیات یعنی کد اقتصادی و شناسه ملی داشته باشید.

بعد از ثبت شرکت شناسه ملی و پس از مراجعه به اداره مالیات کد اقتصادی برای شرکت شما ثبت و فعال خواهد گردید که این موارد نشانگر فعالیت رسمی شما در زمینه اقتصادی است.

بعد از این موارد نیاز است که شما هرساله اظهارنامه‌های مربوطه را تکمیل نمایید و طبق راهکارهای قانونی باید دفاتر داشته باشید و مطابق قوانین اقدام به پر کردن و پلمپ آن نمایید.

تمام موارد گفته شده در صورتی طی می‌شود که شرکت شما فعال باشد در صورتی که بعد از ثبت شرکت، شرکت شما غیر فعال باشد طبیعتا با ارائه مدارک مربوطه احتیاجی به پرداخت مالیات و طی کردن برخی مراحل نخواهید داشت.

فاکتور رسمی شرکت

شما برای اینکه با سیستم‌های دولتی کار کنید باید فاکتور رسمی ارائه دهید و در کنار آن ارزش افزوده را نیز اخذ نمایید و به اداره مالیات تحویل دهید.

ارزش افزوده جمع مالیات به اضافه عوارض است که به میزان فاکتور افزوده می‌شود و هم اکنون در زمان تهیه این مقاله مقدار ارزش افزوده ۹ درصد است یعنی ۹ درصد از مبلغ کل فاکتور.

برای تعیین ارزش افزوده شرکت باید هر سه ماه یکبار به سایت مراجعه نمایید و میزان دریافتی ارزش افزوده را اعلام می‌کنید و بعد از صدور فیش، قادر به پرداخت ارزش افزوده خواهید بود.

مالیات شرکت

مالیات سالی یکبار در قالب اظهارنامه و دفاتر مالیاتی پرداخت می‌گردد اما ارزش افزوده خارج از بحث مالیات به صورت هر سه ماه یکبار پرداخت می‌گردد.

مراجع ثبت شرکت‌

پیش از این قالب‌های تاسیس شرکت را عنوان کردیم در این بخش باید بگوییم که مراجع ثبت شرکت با توجه به قالب آن‌ها متفاوت خواهد بود برای مثال جهت ثبت شرکت تعاونی باید به اداره تعاون و برای ثبت شرکت مسئولیت محدود، سهامی خاص و سهامی عام بایستی به اداره ثبت شرکت‌ها در سازمان ثبت اسناد و املاک مراجعه نمایید.

نکته‌ای که در این بخش وجود دارد این است که زمانی که شرکتی تاسیس می‌کنید افراد تصور می‌کنند با ایجاد شرکت مسئولیت محدود یا شرکت تعاونی مالیات کمتری خواهند پرداخت اما باید بگوییم اینطور نیست و بعد از ثبت شرکت برای محاسبه و پرداخت مالیات، کلیه شرکت‌ها از یک چارچوب کلی پیروی می‌کنند و میزان مالیات بستگی به مبالغ قرارداد شرکت خواهد داشت نه نوع شرکت.

محاسبه مالیات عملکرد سالیانه شرکت در زمان تهیه این مقاله به این شرح است:

۲۵ درصد سود نهایی تشخیص داده توسط شما یعنی یک چهارم از کل میزان درآمد سالیانه شرکت باید تحت عنوان مالیات سود عملکرد شما به دولت پرداخت گردد.

روش‌ ثبت شرکت پیمانکاری

روش‌های ثبت شرکت مراحل و قوانین خاص خود را به همراه دارد، افراد و شرکت‌های حقیقی و حقوقی برای اینکه بتوانند ثبت شرکت نمایند باید در این زمینه تخصص و آگاهی کافی را داشته باشند.

شرکت‌های پیمانکاری بایستی در اولین قدم به این صورت عمل کنند:

برای مثال اگر به دنبال ثبت شرکت برق برای خود هستید بهتر است که به این صورت مدارک و اطلاعات خود را آماده نمایید.

جهت ثبت شرکت برق وجود حداقل سرمایه امری واجب و قانونمند تلقی می‌شود که باید به درستی اجرا گردد، اینگونه شرکت‌ها در ابتدا باید ثبت شرکت خود را به صورت الکترونیکی انجام دهند که این مورد به صورت اینترنتی انجام‌ می‌پذیرد.

متقاضیان ثبت شرکت برق با وارد شدن به سامانه موردنظر می‌توانند در مدت زمان کوتاهی فرآیند درخواست ثبت شرکت برق خود را به سازمان صادرکننده ارسال نمایند.

لازم به ذکر است که درج کردن این مطالب در سامانه بایستی به درستی و با دقت انجام گیرد، در واقع تکمیل کردن مدارک موردنظر در ثبت شرکت برق نیز امری واجب محسوب می‌شود.

ثبت شرکت پیمانکاری

پیمانکاری به این صورت است که می‌توانید به صورت حقیقی و حقوقی  داخل کشور فعالیت داشته باشید و ثبت هرگونه شرکت پیمانکاری تخصص و سرمایه لازم خود را می‌طلبد.

شرکت‌های پیمانکاری برای اینکه مورد توجه سایر نهادها و سازمان‌ها قرار گیرند باید رتبه‌بندی خوبی را در بین رقیب‌های خود کسب کنند،‌ در واقع این نهاد با داشتن رتبه مناسب می‌تواند با سازمان‌های دولتی نیز قرارداد داشته باشد.

شرکت‌های دولتی معمولا با آن دسته از شرکت‌های پیمانکاری قرارداد می‌بندند که رتبه خوبی داشته باشند، بنابراین اگر در این زمینه از تخصص کافی برخوردار هستید بهتر است هرچه سریع‌تر نسبت به ثبت شرکت خود اقدام کنید تا بتوانید سرمایه و میزان اعتبار ‌خود را افزایش دهید(در این زمینه اعتبار شرکت‌های سهامی خاص از اعتبار خوبی برخوردار است).

در نتیجه پیشنهاد ما به شما این است که برای دریافت پیشنهادها و عقد قراردادهای بیشتر، ثبت شرکت پیمانکاری خود را در قالب شرکت سهامی خاص انجام دهید چون سازمان‌های دولتی نسبت به به اینگونه شرکت‌ها اهمیت بیشتری قائل بوده و همیشه مایل به همکاری با این شرکت‌ها هستند.

اطلاعاتی در راستای ثبت شرکت سهامی خاص

برای اینکه بتوانید در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص خود موفق عمل کنید باید سه نفر سهامدار را برای خود داشته باشید. شرکت‌های سهامی خاص برای اینکه مجوز موردنظر را داشته باشند باید این سه نفر را معرفی کنند که از بین این سه نفر، دو نفر به عنوان بازرس به حساب می‌آیند.

شرکت موردنظر پس از به ثبت رسیدن به راحتی می‌تواند در مناقصات شرکت کند، در واقع ثبت شرکت به سازمان اعتبار می‌بخشد.

شرکت‌های سهامی خاص برای اینکه بتوانند ثبت شرکت انجام دهند بایستی ۳۵ درصد از سرمایه شرکت را در یکی از بانک‌های موردنظر سپرده‌گذاری کنند. حداقل سرمایه برای اینگونه شرکت‌ها ۱۰۰۰۰۰ تومان است.

مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص نیز به این صورت است که باید پس از جمع آوری و آماده شدن در سازمان موردنظر بارگذاری گردد.

یکی از مراحل ثبت شرکت پیمانکاری، مشخص کردن نام شرکت موردنظر است.

نام شرکت بایستی در سامانه ثبت نام به درستی درج و ارسال شود، سیستم ثبت نام به گونه‌ای طراحی شده که این نام منحصر بفرد را برای شرکت موردنظر قبول خواهد کرد بنابراین در ثبت شرکت خود دقت کافی را در نظر داشته باشید.

مدارک و اطلاعات لازم جهت ثبت شرکت پیمانکاری

 • مشخص نمودن قالب شرکت(سهامی خاص، سهامی عام و …)
 • ارائه مدرک مبنی بر سرمایه‌گذاری ۳۵ درصد از سرمایه شرکت در بانک موردنظر(پس از ثبت شرکت به صورت نهایی امکان خارج کردن سرمایه وجود دارد)
 • ارائه اساسنامه(در این صفحه نوع فعالیت با حجم کاری ثبت شرکت به خوبی بیان شده و توسط سازمان واسنجی مورد بررسی قرار می‌گیرند.
 • ارائه اظهارنامه شرکت موردنظر که تمامی اتفاقات در جلسه بین هیئت مدیره به خوبی در آن درج و قید می‌گردد. این مورد توسط سازمان ثبت شرکت پیمانکاری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

شرکت‌های پیمانکاری در کشور از ۱ تا ۵ رتبه‌بندی می‌شوند، برای اینکه بتوان شرکت خود را به رتبه ۱ رساند باید در شرکت از هیئت مدیره گرفته ت پرسنل از افراد متخصص با توانایی فعالیت کاری بالا استفاده نمود در این صورت شرکت به خواسته‌های خود دست پیدا می‌کند.

انجام امور لازم بعد از ثبت شرکت

ابتدا باید نسبت به اخذ دفاتر پلمپ مالیاتی اقدام شود که این دفاتر سالیانه اخذ می‌شود و درآمدها و هزینه‌های یک سال شرکت در آن درج می‌گردد.

اقدام جهت اخذ کد اقتصادی و تعیین حوزه مالیاتی که توسط اداره مالیاتی مربوطه صادر می‌شود.

هر ساله پس از پایان سال مالی تا تاریخ ۳۱ تیر سال بعد فرصت دارید تا نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی اقدام نمایید که این اظهارنامه از روی دفاتر پلمپ شده مالیاتی تنظیم خواهد شد.

مزایای ثبت شرکت

بهترین راه برای قدرتمند شدن در بازار کسب و کار، پیدا کردن وجهه رسمی و حقوقی و قانونی ثبت شرکت است که از جمله مزایای ثبت شرکت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گسترش دادن فعالیت تجاری و برداشتن گامی محکم به سمت آینده اقتصادی موفق و درخشان
 • انجام کلیه فعالیت‌ها به صورت قانونی و رسمی خواهد بود.
 • کلیه شرکت‌ها و سهامداران نسبت به فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند مسئولیت خواهند داشت.
 • برخورداری از وام و تسهیلات بانکی
 • شرکت در مناقصات و مزایده‌ها
 • امکان انجام تبادلات اقتصادی و تجاری با سایر کشورهای خارجی
 • ایجاد اعتماد برای اشخاص حقیقی و حقوقی جهت همکاری و در نهایت افزایش رزومه و اعتبار شرکت
 • افزایش امنیت شغلی
 • اخذ نمایندگی‌های خارجی
 • و …

معایب ثبت نکردن شرکت

 • محدود بودن فعالیت شرکت
 • عدم شرکت در مزایده‌ها و مناقصات
 • عدم شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی
 • و …

پیشرفت‌های اداره کل ثبت شرکت‌ها

این اداره در گذشته مشکلات زیادی در فرآیندهای اداری و ارتباطی با کاربران داشت. صف های طولانی، مراجعات حضوری متعدد، اتلاف وقت و اشتباهات متداول باعث نارضایتی شده بود که سرانجام با حضور مهندس ادب در مراد ماه ۱۳۹۲ به عنوان مدیرکل اداره ثبت شرکت‌ها تحول نوینی به خصوص در حوزه فناوری اطلاعات ایجاد شد.

این تحولات سازمان را به دو بخش درون سازمانی و برون سازمانی تبدیل کرد.

در گام بعد اتصال سیستم درون سازمانی به سامانه اداره دارایی، ثبت احوال و روزنامه رسمی صورت گرفت که این امر نتایج مثبتی در بهینه‌سازی فرآیندهای اداره ثبت شرکت‌ها داشت.

محدودیت‌های ثبت شرکت در ایران

 

ثبت شرکت در ایران محدودیتی ندارد البته افرادی که مدرک سوء پیشینه ندارند نمی‌توانند جزء اعضای هیئت مدیره، مدیر عامل یا بازرسین باشند.

 

نتیجه‌گیری

چنانچه پس از مطالعه این مقاله قصد ثبت شرکت خود را دارید یا اینکه می‌خواهید اطلاعات بیشتر و تخصصی‌تر و جامع‌تری در زمینه ثبت شرکت دریافت کنید کارشناسان ما می‌توانند به طور ۲۴ ساعته شما را راهنمایی کرده و  مشاوره‌های لازم در خصوص ثبت شرکت را به صورت حرفه‌ای و کاملا رایگان به شما ارائه نمایند.

کارشناسان مجرب مجموعه ثبت نیکان به طور شبانه‌روزی حتی در روزهای تعطیل آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.

چنانچه احتیاج به ثبت شرکت یا ایجاد تغییرات در ثبت شرکت خود دارید می‌توانید با کارشناسان مجرب مجموعه ما ارتباط برقرار نموده و از خدمات حرفه‌ای مجموعه ثبت نیکان بهره‌مند شوید.