انواع لوگو و ثبت آن

 

ما در این مقاله از نیکان ثبت قصد داریم تا به صورت تخصصی و جامع شما عزیزان را با انواع لوگو و نحوه ثبت آن آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید تا در زمینه ثبت انواع لوگو پاسخ پرسش‌های خود را دریافت نمایید. در ابتدا به عنوان مقدمه توضیحی در خصوص لوگو ارائه می‌دهیم.

نشان واره، آرم یا لوگو عنصری گرافیکی از علائم دیداری است به طوری که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده باشد و یا با اشکال تصویری خاصی به طور ویژه یک کسب و کار را به تصویر بکشد.

لوگو یک طرح ملموس و متمایز جهت نمایش دادن مجموعه‌ای از کالاها یا یک سرویس مشخص است که علاوه بر اشاره به برخی مفاهیم، گاهی ویژگی‌ها یا هویت یک کالا یا سازمان را نیز نشان می‌دهد.

بهتر است لوگو در عین سادگی هدفمند و منحصر بفرد باشد، چرا که قرار است شما با این لوگو در ذهن مخاطب یادآوری شوید به طوری که با مشاهده این نماد در هر کجا مخاطب بدون درنگ به یاد شما بیفتد.

لوگو به فعالیت شما هویت می‌بخشد و باعث جلب اعتماد بیشتر از سمت مخاطب و مشتری می‌گردد. در واقع می‌توان گفت طراحی یک لوگوی زیبا و کارآمد اهمیت بسزایی در محبوبیت یک برند در نزد مخاطبان خود دارد.

 

انواع لوگو

 

از لوگوها تقسیم‌بندی متفاوتی ارائه شده است اما به طور کلی می‌توان لوگوها را به چهار گروه اصلی تقسیم کرد:

 • لوگوهای متنی یا تایپوگرافی مانند لوگوی یاهو یا لوگوی گوگل که اسم خود را به طور خاصی طراحی کرده‌‌اند و به شکل لوگو ساخته‌اند.
 • لوگوهای حرف نماد یا مونوگرام مانند طراحی لوگوی اسکایپ که حرف اول این کلمه به عنوان لوگوی آن طراحی شده است.
 • لوگوهای عکسدار یا پیکتوگرام یا آیکونیک مانند نماد شرکت اپل که از آیکون و نماد یک سیب استفاده کرده است.
 • لوگوهای ترکیبی مانند لوگوی puma، amazon و نمونه ایرانی همراه اول که علاوه بر طراحی حروف از تصویر نیز در طراحی لوگو استفاده نموده است.

 

یک لوگو خوب باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

 

برای هر کسب و کاری با توجه به استفاده کسب و کار موردنظر از لوگو و همچنین انواع لوگو ویژگی‌های لوگو متفاوت خواهد بود، ولی اگر بخواهیم به طور کلی ویژگی‌های یک لوگوی خوب را عنوان کنیم مهم‌ترین آیتم سادگی آن است، در واقع هرچه لوگو ساده‌تر باشد در ذهن مخاطب ماندگارتر است.

موضوع بعدی نیز مربوط به سنخیت لوگو است، در واقع عناصر ترکیبی که در لوگو استفاده می‌شود باید با نوع فعالیت و اهداف و یا حتی ابزارآلات کسب و کار مربوطه هماهنگی داشته باشد.

اگر از لوگوی متنی استفاده می‌کنید بهتر است لوگوی شما خوانا و انعطاف‌پذیر باشد، همچنین این موضوع را در نظر داشته باشید که لوگو باید در ابعاد مختلف از وضوح مناسبی برخوردار باشد.

یکی از ویژگی‌های مهم لوگو منحصر بفرد بودن آن است، برای مثال برخی افراد با استفاده از سایت‌های گرافیکی خارجی در صدد هستند تا با تغییر و تلفیق چند لوگو یک لوگوی جدید ایجاد کنند که این مسئله ممکن است در ابتدا مشکلی ایجاد نکند اما این امکان وجود دارد که کسب و کار موردنظر را با مشکلاتی از قبیل کپی رایت در آینده مواجه نماید و چنانچه کسب و کار موردنظر قصد فعالیت در زمینه جهانی و بین المللی را داشته باشد این موضوع باعث می‌شود که به دلیل دارا نبودن یک لوگوی منحصر بفرد با مشکلات حقوقی جهت تعویض لوگو دست و پنجه نرم کند.

یک لوگوی خوب باید با هر رنگی زیبایی خاص خود را داشته باشد ولی بهتر است در طراحی و انتخاب انواع لوگو از رنگ‌های مرده و کدر استفاده نشود. تاثیر رنگ در طراحی لوگو به قدری است که اگر به درستی و به شکل اصولی انتخاب شود می‌تواند تاثیرگذاری لوگو را چندین برابر افزایش دهد‌.

طبق یک بررسی کلی به عمل آمده در سطح جهانی تعداد زیادی از انواع لوگو با استفاده از رنگ آبی طراحی شده‌اند و بعد از این رنگ رتبه بعدی به رنگ قرمز تعلق گرفته است. در واقع انتخاب رنگ نیز در طراحی لوگو باید با نوع فعالیت کسب و کار موردنظر هماهنگی داشته باشد، برای مثال جهت طراحی لوگوی مربوط به یک آرایشگاه رنگ صورتی می‌تواند گزینه مناسبی باشد اما برای طراحی لوگوی تعمیرگاه انتخاب رنگ صورتی گزینه جالبی به نظر نمی‌رسد. در نتیجه توجه داشته در طراحی و ثبت انواع لوگو از توجه به رنگ و انتخاب اصولی آن غافل نشوید.

اگر فردی هستید که لوگو طراحی می‌کنید و با انواع لوگو و کاربردهای هر کدام آشنایی ندارید یا اگر به دنبال لوگوی مناسب برای برند خود می‌گردید در ادامه این مقاله از نیکان ثبت با ما همراه باشید تا یک انتخاب اصولی در زمینه ثبت انواع لوگو داشته باشید.

 

انواع سبک لوگو

 

اگر چه لوگوها اغلب ترکیبی از تایپوگرافی به همراه تصاویر هستند، اما هر نوع لوگو احساس متفاوتی را به برند شما می‌بخشد. با توجه به اینکه لوگو شما اولین چیزی است که مخاطبان شما آن را مشاهده می‌کنند قطعا باید نسبت به انتخاب درست آن اطمینان حاصل کنید. به همین دلیل ما در این بخش از مقاله انواع سبک لوگو را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم تا پیش از ثبت لوگو آشنایی جامعی با انواع لوگو داشته باشید و یک انتخاب اصولی انجام دهید.

مونوگرام یا لترمارک: این نوع لوگوها از حروف تشکیل شده‌اند مانند HBO یا NASA که طراحی آن‌ها با توجه به اولین حروف تشکیل دهنده نام برند صورت گرفته است، در واقع برندهایی که دارای نام طولانی هستند با تلفیق حروف اول کلماتی که نام برند آن‌ها را تشکیل می‌دهد سعی کرده‌اند تا با مخفف کردن نام برندشان خود را در ذهن مشتریان ماندگارتر کنند. در نتیجه باید گفت یک لترمارک مبتنی بر تایپوگرافی بوده که هدف آن ساده‌سازی است برای مثال گفتن و به زبان آوردن کلمه NASA به جای استفاده از کلمهAeronautics And Space Adminstrations  The National که به معنی اداره ملی هوانوردی و فضای است بسیار ساده‌تر خواهد بود.

از آنجایی که در طراحی و ثبت لوگوهای مونوگرام تمرکز روی حروف ابتدایی کلمات است، در نتیجه انتخاب فونت از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود زیرا این امر باعث می‌شود علاوه بر اینکه نسبت به هماهنگی لوگو با بیزینس خود اطمینان حاصل کنید لوگوی شما بعد از چاپ خوانایی مناسبی نیز خواهد داشت.

لوگوتایپ یا وردمارک: این نوع از لوگوها نیز مانند دسته قبلی روی نام برند تمرکز دارند بنابراین فونت بیس هستند مانند Coca Cola، VISA.

وقتی که یک شرکت نام مشخص و مختصری داشته باشد لوگو ورد مارک خیلی عالی و کاربردی عمل می‌کند که لوگوی گوگل یک نمونه عالی از این نوع لوگو محسوب می‌شود. لوگوی گوگل به تنهایی جذاب و به یاد ماندنی است و هنگامی که با یک تایپوگرافی قوی ترکیب شده شناخت لوگو را بسیار ساده‌تر ساخته است، در نتیجه با توجه به اینکه فونت‌ها در طراحی انواع لوگو نقش مهمی دارند انتخاب فونت در ثبت انواع لوگو  تایپوگرافی نیز اهمیت می‌یابد و به دلیل اینکه در طراحی این نوع لوگو تمرکز شما روی نام برندتان است باید فونتی را انتخاب کنید که ذات و فعالیت برند شما را به خوبی به نمایش بگذارد. به طور مثال برندهایی که در حوزه فشن فعالیت می‌کنند مثل لویی ویتون یا شنل تمایل دارند که از فونت‌های تمیز و ظریف استفاده نمایند تا این احساس را که برند آن‌ها از کیفیت خوبی برخوردار است را به مشتریان القا کنند، این در حالی است که در دفاتر حقوقی یا دولتی تقریبا همیشه از متن‌ها و فونت‌های سنگین‌تر و سنتی‌تر استفاده می‌شود تا بدین ترتیب حس امنیت را به مخاطب انتقال دهند.

حال سوالی که ممکن است برای خیلی از شما عزیزان پیش بیاید این است که چه زمانی از این نوع لوگو استفاده کنیم؟

زمانی که بیزینس شما نام طولانی دارد لترمارک‌ها انتخاب مناسبی هستند.

اگر یک بیزینس تازه تاسیس هستید که می‌خواهید نام خود را به مرد بشناسانید از ورد مارک‌ها استفاده کنید و مطمئن شوید که نام شما به اندازه کافی کوتاه است که دیزاین آن به خوبی انجام گیرد.

اگر بیزینسی هستید که قصد دارید نام برند شما همیشه در اذهان باقی بماند هر دو مدل لوگو برای بیزینس‌های نو یا در حال توسعه مناسب هستند.

پیکتوریال مارک: این نوع لوگو یک آیکون گرافیکی و گرافیک بیس است این یعنی وقتی به آن برند فکر می‌کنید یک تصویر خاص به ذهن شما می‌رسد مانند آیکون سیب در برند اپل یا آیکون پرنده در لوگوی توییتر.

در واقع یک لوگوی واقعی می‌تواند شامل یک تصویر باشد. مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام انتخاب و ثبت لوگو از نوع پیکتوریال باید در نظر بگیرید این است که چه تصویری را انتخاب می‌کنید. تصویری که برای طراحی و ثبت لوگو پیکتوریال در نظر می‌گیرید تا زمانی که برند شما وجود دارد و به فعالیت می‌پردازید به آن می‌چسبد و عضو جدایی ناپذیری از لوگوی شما خواهد بود، به همین دلیل در رابطه با انتخاب و همچنین تعیین تعرفه لوگو مهم‌ترین مسئله‌ای که اهمیت دارد این است که برای چه مجموعه‌ای طراحی و ثبت لوگو انجام می‌دهید.

حال باید تصمیم بگیرید که در طراحی لوگو قصد دارید از نام برند خود استفاده کنید یا به دنبال ایجاد معنای عمیق‌تر هستید مانند کاری که اسنپ چت کرد و در طراحی لوگوی خود از آیکون ارواح برای معرفی خود استفاده نمود، همچنین برخی از شما عزیزان ممکن است در طراحی لوگوی موردنظر خود قصد برانگیخته کردن احساسات مردم را داشته باشید مانند طراحی لوگوی World WildLife یا همان بنیاد حیات وحش جهانی که در طراحی لوگوی خود از تصویر یک گونه نادر و در حال انقراض پاندا استفاده کرده است.

آبسترکت لوگو: این نمونه لوگو در واقع نوعی از لوگوهای پیکتوریال هستند، ولی با این تفاوت که به جای اینکه یک تصویر قابل تشخیص مثل سیب یا پرنده باشند  یک شکل هندسی انتزاعی هستند مثل دایره تقسیم شده پپسی یا گل برند آدیداس.

فایده انتخاب و ثبت آبسترکت لوگوها این است که بدون تکیه بر پیامدهای فرهنگی یک تصویر خاص می‌توانید فعالیت بیزینس و شرکت خود را به صورت نمادین انتقال دهید، به این صورت که از طریق رنگ و فرم قادر خواهید بود معنا و مفهوم خاصی را منتقل کنید و احساسات خاصی را در مورد برند خود پرورش دهید.

مسکات لوگوها: این نوع لوگو شامل شخصیت‌های مصور بوده و اغلب رنگارنگ و دارای شخصیت‌های کارتونی و سرگرم کننده نیز هستند، در واقع یک راه عالی برای ایجاد شخصیت سخنگوی برند شما محسوب می‌شوند که این شخصیت مصور نماد شرکت و سفیر بیزینس شما خواهد بود مثل کاراکتر KFC.

این نوع لوگوها برای شرکت‌هایی که می‌خواهند با خانواده‌ها و بچه‌ها تعامل داشته باشند و فضای سالمی را ایجاد کنند گزینه مناسبی هستند، همچنین استفاده از این نوع لوگو در محیط‌های ورزشی باعث پویایی محیط می‌شود و مخاطب را درگیر می‌کند.

سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که چه زمانی در ثبت لوگو می‌توانیم از این لوگوها استفاده کنیم؟

لوگوهای پیکتوریال و آبسترکت برای بیزینس‌های که در سطح جهانی هستند عملکرد مطلوبی ارائه خواهند کرد، برای مثال زمانی که ترجمه نام برند شما به تنهایی گویا نیست انتخاب و ثبت لوگو پیکتوریال و آبسترکت یک گزینه عالی خواهد بود.

اگر تغییرات برند خود را از قبل پیش بینی نکرده باشید پیکتوریال لوگوها انتخاب مناسبی نخواهند بود، زیرا ممکن است شما فروشنده پیتزا باشید و از پیتزا در لوگوی خود استفاده کنید ولی اگر بخواهید در آینده ساندویچ یا همبرگر را هم به بیزینس خود اضافه کنید چه اتفاقی خواهد افتاد؟

آبسترکت لوگوها یا علائم انتزاعی این امکان را به شما می‌دهد که تصویر کاملا منحصر بفردی را برای بیزینس خود ایجاد کنید، البته توجه داشته باشید که باید این کار را به یک طراح حرفه‌ای محول کنید که با رنگ و فرم آشنایی کاملی داشته و قادر باشد رنگ و فرم را با یک معنا پیوند دهد. در نتیجه اگر قصد دارید با بچه‌های خردسال یا خانواده‌ها تعامل ایجاد کنید از یک لوگوی مسکات استفاده نمایید. مزایای انتخاب و ثبت لوگوی مسکات این است که مشتری را به تعامل با برند تشویق می‌کند، همچنین یک ابزار مناسب و عالی در تبلیغات رسانه‌های اجتماعی و رویدادهای بازاریابی است. در واقع منظور ما این است که کدام بچه‌ای را می‌شناسید که علاقه‌ای به سلفی گرفتن با شخصیت‌های کارتونی بامزه نداشته باشد؟

اما یادتان باشد که ممکن است نتوانید از یک لوگوی مسکات در کلیه امور بازاریابی خود استفاده کنید، برای مثال چاپ و ثبت این نوع لوگو روی کارت ویزیت ممکن است جالب به نظر نرسد بنابراین می‌توانید از گزینه بعدی یعنی کامبینیشن مارک‌ها استفاده کنید.

کامبینیشن مارک‌ها: این نوع لوگو در واقع ترکیبی از ورد مارک یا واتر مارک با مسکات، آبسترکت و پیکتوریال هستند که می‌توانیم تصویر و متن را کنار یا روی هم قرار دهیم مانند لوگو Lacoste.

از آنجایی که در این لوگو نام با تصویر همراه می‌شود یک لوگوی کامبینیشن یا ترکیبی می‌تواند یک انتخاب همه کاره باشد. از ترکیب متن یا آیکون یا تصویر می‌توانید برای تقویت لوگوی خود استفاده کنید، در واقع با انتخاب و ثبت لوگو ترکیبی برای برند خود این امکان را فراهم می‌کنید که مردم نام برند شما را با علامت تصویری ارائه شده در لوگو پیوند دهند و در آینده احتیاجی به استفاده از نام برندتان نخواهد بود و آیکون به کار برده شده در لوگو به تنهایی انتقال دهنده معنا و مفهوم موردنظر شما خواهد بود.

امبلم‌ها: این لوگوها یک نوشته داخل یک آیکون یا تصویر هستند مشابه مدال‌ها و مهرهای قدیمی. این نوع لوگو دارای ظاهری سنتی و کلاسیک است، به همین دلیل جهت استفاده در سازمان‌های دولتی یا مدارس گزینه مناسبی خواهد بود. صنعت خودرو نیز به انتخاب و ثبت لوگو امبلم علاقه خاصی نشان داده است. برخی از شرکت‌ها نیز این نوع لوگو را مطابق استانداردهای قرن بیست و یک مدرنیزه کرده‌اند مانند لوگو هاروارد.

به دلیل اینکه این لوگوها گرایش دارند که از جزئیات بالاتر استفاده کنند به نوعی در هم آمیخته می‌شوند و تطبیق‌پذیری لوگو کاهش پیدا می‌کند، به عبارتی نمی‌توانند لوگوی همه کاره‌ای باشند برای مثال نوشته‌های روی بیزینس کارت ممکن است به صورت خوانا چاپ نشود یا در میان انبوه جزئیات لوگو ناپدید شوند. در نتیجه اگر قصد استفاده و ثبت لوگو امبلم را دارید تا حد امکان آن‌ها را ساده نگهدارید و پیچیدگی زیادی در آن‌ها ایجاد نکنید.

چه زمانی از این لوگوها استفاده کنیم؟

 

لوگوهای ترکیبی تقریبا برای هر بیزینسی عملکرد مطلوبی خواهند داشت و بسیار تطبیق‌پذیر و همه کاره هستند و اغلب بسیار منحصر بفرد بوده و در بین شرکت‌های برجسته محبوبیت خاصی دارند.

لوگوهای امبلم به دلیل ظاهر سنتی که دارند بسیار مورد توجه سازمان‌های عمومی و مدارس هستند و حتی برای بیزینس‌های کوچک و در حال پیشرفت نیز گزینه مناسبی به نظر می‌رسند به ویژه در صنایع غذایی و آشامیدنی مثل برچسب‌های قهوه استارباکس.

شما عزیزان می‌توانید جهت ثبت لوگو مورد نظر خود به صورت رایگان با مشاوران مجموعه نیکان ثبت در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین نوع لوگو که متناسب با کسب و کار شما است را انتخاب نمایید.

 

 

 

تاثیر لوگو روی کسب و کار

 

تاثیر ثبت لوگو و استفاده از آن به قدری در پیشرفت کسب و کارها مهم است که لوگو را می‌توان به عنوان شناسنامه هر بیزینسی در نظر گرفت، در واقع لوگو باعث می‌شود که محصول شما در بازار امروز که رقابت بین بخش‌های مشابه زیاد است به راحتی شناخته شود و کیفیت و نوع خدمات شما  از سایر رقبا متمایز باشد. برای مثال توجه کنید که شما وارد یک فروشگاه می‌شوید و به دنبال تجربه قبلی خود که ناشی از مصرف یک برند و محصول خاصی بوده است به دلیل رضایتی که داشته‌اید مجدداً به دنبال همان برند خاص می‌گردید، در چنین شرایطی ثبت لوگو به شما کمک می‌کند که محصول مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنید. همچنین ثبت لوگو به کسب و کارها کمک می‌کند تا میزان جدیت و حرفه‌ای بودن خود را به نمایش بگذارند و از این طریق در جهت ایجاد یک برند گام بردارند. علاوه بر این می‌توان گفت ثبت لوگو و استفاده از آن روی محصولات و خدمات شما باعث می‌شود که مشتریان نسبت به شما اعتماد بیشتری داشته باشند و در نتیجه لوگو می‌تواند منجر به افزایش فروش و پیشرفت و توسعه بیزینس شما گردد.

 

تاثیر ثبت لوگو بر شناخت برند

 

همانطور که پیش از این نیز عنوان کردیم ثبت لوگو روی محصولات و خدمات شما باعث می‌شود که کالاها و خدمات شما به شکل خاصی در اذهان عمومی باقی بماند، به همین دلیل تجربه استفاده از محصولات شما به شکلی پررنگ‌تر در ذهن‌ها باقی خواهد ماند. در نتیجه با گذشت زمان با استفاده چندین و چند باره از محصولات شما و حتی پیشنهاد خرید آن به دوستان و آشنایان از طریق خریداران، کسب درآمد شما افزایش چشمگیری خواهد داشت به همین دلیل شما می‌توانید با ثبت لوگو به راحتی در کسب و کار خود برندینگ ایجاد کنید.

 

 

 

انتخاب نوع مناسب لوگو

 

انتخاب و ثبت نوع لوگو بر اساس سلیقه افراد صورت نمی‌گیرد چرا که لوگو منعکس کننده داستان واقعی برند شما است، در نتیجه باید حسی که به مخاطب القا می‌کند با نوع فعالیت شما هماهنگی داشته باشد. به همین دلیل انتخاب و ثبت انواع لوگو با توجه به فاکتورهایی از جمله نوع کسب و کار، نام برند شما، رقبا و مخاطبان جامعه هدف انجام می‌گیرد.

 

شرایط و مدارک ثبت انواع لوگو

 

 

ثبت انواع لوگو به دو صورت برای اشخاص حقیقی و حقوقی انجام می‌گیرد، در واقع در صورتی که یک شخص متقاضی ثبت لوگو باشد مدارک مربوط به آن شخص تحت عنوان شخصیت حقیقی جهت ثبت لوگو در سامانه بارگذاری گردد. اما چنانچه متقاضی ثبت لوگو یک شرکت باشد ثبت لوگو مربوط به اشخاص حقوقی است و بایستی مدارک مربوط به مدیرعامل در سامانه مربوطه درج شود.

 

متقاضی ثبت لوگو باید دارای چند شرایط باشد که در ادامه آن‌ها را عنوان خواهیم کرد، در واقع در صورتی که متقاضی ثبت لوگو هر کدام از شرایط زیر را دارا نباشد قادر نخواهد بود نسبت به ثبت لوگو خود اقدام نماید:

 • متقاضی بایستی دارای ۱۸ سال سن باشد، یعنی به سن قانونی رسیده باشد.
 • چنانچه متقاضی ثبت انواع لوگو شخصیت حقوقی باشد بایستی آگهی مربوط به ثبت شرکت برای وی صادر شده باشد.
 • چنانچه متقاضی ثبت لوگو شخصیت حقیقی یا حقوقی غیر ایرانی باشد باید کد فراگیر خود را جهت انجام پروسه ثبت لوگو ارائه دهد.

 

 

به طور کلی مدارک لازم جهت ثبت انواع لوگو عبارتند از:

 

 • کپی کارت ملی و شناسنامه
 • کپی مجوز فعالیت از جمله پروانه بهره‌برداری یا جواز کسب
 • کپی کارت بازرگانی جهت انجام فعالیت در حوزه بین المللی یا وجود کلمه لاتین و خارجی در نام لوگو و برند
 • ارائه یک تصویر ۱۰ در ۱۰ از لوگو مورد نظر

در صورتی که ثبت شرکت برای اشخاص حقوقی انجام می‌دهید ارائه مهر شرکت نیز الزامی خواهد بود.

 

اگر در خصوص شرایط و مدارک جهت ثبت انواع لوگو پرسشی دارید می‌توانید از طریق ارتباط حضوری یا غیر حضوری با مشاوران و کارشناسان مجموعه نیکان ثبت ارتباط برقرار نمایید و در سریع‌ترین زمان ممکن به صورت تخصصی پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

 

اقدامات لازم برای ثبت انواع لوگو

 

یکی از اقداماتی که جهت ثبت انواع لوگو بایستی انجام دهید مربوط به ایجاد حساب کاربری برای متقاضی ثبت لوگو در سامانه اداره مالکیت صنعتی است، از جمله مدارکی که در این زمینه به آن نیاز خواهید داشت گواهی امضا و مدارک هویتی و شماره تماس به نام متقاضی ثبت لوگو است. توجه داشته باشید که اگر متقاضی ثبت لوگو پیش از این در سامانه اداره مالکیت صنعتی ثبت نام نموده باشد احتیاجی به ثبت نام مجدد و ارائه این مدارک نیست.

 

مورد بعدی که جزو اقدامات ثبت لوگو محسوب می‌شود مربوط به پر کردن فرم اظهارنامه ثبت انواع لوگو در سامانه اداره مالکیت صنعتی است، برای منظور وارد بخش ثبت علائم تجاری می‌شوید و اظهارنامه مربوطه را با اطلاعات متقاضی ثبت لوگو و اطلاعات و مستندات مربوط به لوگوی مورد نظر تکمیل می‌نمایید. در نهایت نیز بعد از پرداخت هزینه ثبت اظهارنامه درخواست شما جهت بررسی شرایط و قانونی بودن مدارک در لیست بررسی کارشناسان اداره مالکیت صنعتی قرار می‌گیرد.

اگر درخواست شما مبنی بر ثبت انواع لوگو دارای نقص باشد یا از طرف کارشناسان مربوطه رد شود بایستی نسبت به تکمیل اطلاعات و یا ارائه لوگو جدید طی ۳۰ روز پس از ابلاغ رد درخواست اقدام نمایید، چنانچه این نوبت درخواست شما مورد پذیرش قرار گیرد تنها تا ۳۰ روز فرصت دارید که نسبت به چاپ آگهی ثبت لوگوی خود در روزنامه اقدام کنید.

 

مراحل ثبت انواع لوگو

 

 1. انتشار آگهی ثبت لوگو در روزنامه رسمی جهت اطلاع رسانی به عموم مردم و پیروی از قانون کپی رایت تا در صورتی که لوگوی مورد نظر مربوط به سایر کسب و کارها باشد یا نمونه مشابه آن وجود داشته باشد نسبت به آن اعتراض نمایند.
 2. اگر بعد از گذشت ۳۰ روز از چاپ آگهی اول هیچگونه اعتراضی نسبت به آن انجام نشود می‌توان با پرداخت هزینه ثبت لوگو شماره ثبت لوگو را دریافت کرد.
 3. در این مرحله لوگو مورد نظر به نام متقاضی ثبت خواهد شد و در این زمان یک آگهی دیگر در روزنامه رسمی چاپ می‌گردد که مربوط به اطلاع رسانی اتمام ثبت لوگو به صورت قانونی به نام متقاضی است.
 4. در نهایت نیز جهت دریافت گواهی ۱۰ ساله ثبت انواع لوگو می‌توانید مدارک لازم جهت ثبت لوگو را به صورت فیزیکی به اداره مالکیت صنعتی ارائه دهید تا گواهی مربوطه صادر گردد.

 

یکی از بهترین انواع لوگو کدام است؟

 

ما نمی‌توانیم نوع خاصی از انواع لوگو را به عنوان بهترین نمونه در ثبت انواع لوگو معرفی کنیم، چرا که اگر به گذشته و سابقه ثبت لوگوها توجه داشته باشیم می‌بینیم که در هر زمینه و کسب و کاری چندین نوع لوگو موفق و حرفه‌ای وجود دارد. در نتیجه اگر انتخاب و ثبت لوگو به صورت اصولی انجام گیرد می‌توان درصد موفقیت آن را در حد قابل قبولی تضمین کرد. چنانچه در انتخاب و ثبت انواع لوگو احتیاج به کمک راهنمایی یا مشاوره دارید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که ثبت لوگوی خود را به موسساتی از قبیل نیکان ثبت واگذار نمایید تا علاوه بر بهره‌مندی از مشاوره‌های رایگان کارشناسان و مشاوران مجموعه ما به صورت تخصصی این فرایند را برای شما انجام دهند.

 

نتیجه‌گیری

 

مجموعه نیکان ثبت واقع در سید خندان کلیه امور و موارد گفته شده در این مقاله را به صورت تخصصی هنگام ثبت انواع لوگو روی پرونده درخواست ثبت لوگوی شما اعمال خواهد کرد و تمام تلاش خود را می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن بهترین عملکرد را به شما عزیزان ارائه دهد. برای این منظور تنها کافیست مجموعه ما را از درخواست خود مطلع سازید همچنین شما عزیزان می‌توانید در صورتی که امکان مراجعه حضوری به موسسه را ندارید از طریق راه‌های ارتباطی غیر حضوری مانند تماس تلفنی یا پشتیبانی سایت با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *